The service provided by Consileon was professional and comprehensive with a very good understanding of our needs and constrains.

Wolfgang Hafenmayer, Managing partner, LGT Venture Philanthropy

Technical quality of staff offered, capability of performing various project roles, as well as motivation and dedication to the project (... [...]

dr Walter Benzing, Head of development B2O, net mobile AG

Technical quality of staff offered, capability of performing roles of developers, lead developers, trainers, team leaders, architects as wel [...]

Karl Lohmann, Itellium Systems & Services GmbH

Firma Consileon Polska jest niezawodnym i godnym zaufania partnerem w biznesie, realizującym usługi z należytą starannością (...)

Waldemar Ściesiek, Dyrektor zarządzający IT, Polski Bank

The team was always highly motivated and professional in every aspect to perform on critical needs of our startup environment.

Denis Benic, Founder of Ink Labs

Nasze podejscie

Zmienny rynek – zwinne metody – ścisła współpraca

Globalna konkurencja, krótszy cykl życia produktów a w konsekwencji ciągła zmienność i nieprzewidywalność rynku powoduje, że stale zmieniają się również oczekiwania klientów względem rozwiązań IT wspierających ich biznes. W Consileon mamy tego świadomość. Dlatego podstawą naszej działalności jest ścisła współpraca z klientem, umożliwiająca wspólne tworzenie rozwiązań odpowiadających jego potrzebom. Tak budujemy warunki kooperacji, by nasz cel był zawsze zbieżny z celem klienta i angażujemy się w rozwiązywanie jego problemów już na poziomie biznesowym. Dlatego nie nazywamy siebie typową firmą outsourcingową, ponieważ robimy projekty z klientami a nie za nich.

Z tego powodu preferujemy stosowanie tzw. zwinnych (Agile) metodyk (np. Scrum). Cenimy skupianie się na dostarczaniu klientom prawdziwej wartości biznesowej, a dzięki transparentności postępów naszych  prac klienci szybko doceniają wysoki wskaźnik “value for money”. Lubimy też czynić rzeczy lepszymi, stąd stawiamy na iteracyjną pracę nad przedmiotem projektu jak i sposobem jego realizacji. Do tego potrzebujemy informacji zwrotnej i wypracowaliśmy sposoby na skuteczną komunikację realizowaną także w ramach pracy zdalnej.

Ponadto pracując  z ludźmi zdolnymi, by w pełni wykorzystać ich talent korzystamy z praktyk z zakresu Management 3.0.

Jako firma konsultingowa  umiemy  szybko i efektywnie  wdrażać się w projekt. Stawiamy bardziej na jakość niż na ilość i dzięki temu zwykle zaczynamy projekty małymi zespołami lub pojedynczymi wszechstronnymi konsultantami – to tzw. scenariusz typu “One-man-army”. Jesteśmy specjalistami w wielu dziedzinach, jednak na tyle otwartymi i elastycznymi, że nie boimy się wyzwań spoza tego zakresu. Nasze dążenie do osiągnięcia jak najlepszego wyniku, przejawia się często wychodzeniem poza swoje oryginalne role projektowe, by w ramach doradztwa wykorzystać, zbierane od ponad 10 lat w ramach całej firmy, unikalne doświadczenia projektowe i zbiór dobrych praktyk.

By mieć pewność obiecywania klientom realistycznych rezultatów oraz osiągnąć dodatkową motywację zespołu, potencjalnych jego członków angażujemy już w rozmowy sprzedażowe oraz negocjacje kontraktowe.

Trwa ładowanie