The service provided by Consileon was professional and comprehensive with a very good understanding of our needs and constrains.

Wolfgang Hafenmayer, Managing partner, LGT Venture Philanthropy

Technical quality of staff offered, capability of performing various project roles, as well as motivation and dedication to the project (... [...]

dr Walter Benzing, Head of development B2O, net mobile AG

Technical quality of staff offered, capability of performing roles of developers, lead developers, trainers, team leaders, architects as wel [...]

Karl Lohmann, Itellium Systems & Services GmbH

Firma Consileon Polska jest niezawodnym i godnym zaufania partnerem w biznesie, realizującym usługi z należytą starannością (...)

Waldemar Ściesiek, Dyrektor zarządzający IT, Polski Bank

The team was always highly motivated and professional in every aspect to perform on critical needs of our startup environment.

Denis Benic, Founder of Ink Labs

Historia

Historia jest dla nas ważnym elementem. To właśnie dzięki niej, możemy mówić dziś o unikatowych doświadczeniach, umiejętnościach i kompetencjach. Oto kilka najważniejszych faktów, którymi chcielibyśmy się podzielić.

2015

Podbijamy USA: realizujemy 2 projekty  w Dolinie Krzemowej i jeden z firmą z Nowego Jorku. Wdrażaliśmy na amerykańskich uniwersytetach platformę INK – innowacyjne kioski drukujące, z których korzystają dziś tysiące studentów. Za jego realizację otrzymaliśmy nagrodę – Diamentowego Matrixa.

Wraz ze spółką siostrą Syracom AG rozpoczęliśmy współpracę z jednym z największych niemieckich banków inwestycyjnych – wspieramy ich we wdrożeniu rozporządzenia Komisji Europejskiej PRIIPs (dot. zaostrzenia ochrony inwestorów).

Aktywnie uczestniczyliśmy w życiu branży: m.in. wsparliśmy organizatorów Startup Weekendu czy Rails Girls Szczecin, gdzie większość coachów jest zarazem członkami naszego zespołu.

Grupa Consileon zostaje uznana za jedną z najlepszych firm konsultingowych w Niemczech.

Ściśle działamy w ramach Klastra IT – we współpracy z firmami stowarzyszonymi, zrealizowaliśmy 5 kontraktów.

2014

Wyniki jasno pokazują, że wdrażana strategia przynosi wymierny efekt, po raz pierwszy w historii ponad 50% przychodu generujemy pozyskanymi samodzielnie projektami. Udało się to między innymi dzięki współpracy z lokalnymi firmami IT, poznanymi dzięki działalności w ramach Klastra ICT Pomorze Zachodnie. Reprezentujemy Szczecin na Berlin Outsourcing Forum oraz aktywnie wspieramy Rails Girls Szczecin, Geek Girls Carrots i jak zwykle Netcamp i Devcrowd

2013

Rozpoczęliśmy współpracę ze słoweńskim startupem – Print Boks, tworzącym kioski drukujące. Ponadto, zajmowaliśmy się wdrożeniami integracji z rozwiązaniem klasy Direct Carrier Billing w tak egzotycznych krajach jak Singapur czy Malezja.

2012

We współpracy z Net Mobile a podejmujemy się  technicznego zarządzania integracją silnika Google Carrier Biling z systemem płatności mobilnych operatorów telekomunikacyjnych. W związku z intensywnym rozwojem firmy na polskim rynku w roku 2012 przygotowaliśmy nową strategię uwzględniającą intensywne działania na rynku lokalnym.

2011

Przejmujemy duży projekt od spółki matki i buduje ogromny dedykowany system ERP dla związku ponad 200 firm z branży kosmetycznej. Rozpoczynamy współpracę z Bankiem Pekao S.A. jednym z największych polskich banków, by wspierać go w budowaniu aplikacji dla ponad 15 tys. jego pracowników. Dzięki znaczącemu budżetowi wydanemu na szkolenia wzbogacamy nasze kompetencje zarówno programistyczne jak i zarządcze.

2010

Rozpoczynamy współpracę z Net Mobile – spółką córką japońskiego NTT Docomo, skoncentrowaną na mobilnych płatnościach i treściach dla ponad 350 milionów użytkowników telefonów komórkowych na świecie. Skutkuje to wykonaniem systemu do obsługi mikropłatności oraz aplikacji typu in-app-payment, a także portali umożliwiających tworzenie, publikację i sprzedaż zawartości multimedialnych na urządzeniach mobilnych.

Grupa Consileon prezentuje pierwszy produkt – aplikację przeznaczoną do symulacji kalkulacji skomplikowanych systemów prowizyjnych – ConProv a co istotne jej główna część została wykonana przez nas.

2009

Realizujemy projekty na zlecenie niemieckiej spółki-matki – przykładem jest prestiżowy projekt dla firmy z grupy The Princely House of Liechtenstein, świadczącej usługi zarządzania majątkami i aktywami osób prywatnych a projekt dedykowany jest wspieraniu działań filantropijnych.

Consileon Polska podejmuje współpracę ze startupem w zakresie innowacyjnego rozwiązania zmieniającego rynek telekomunikacyjny w Polsce.

Dołączamy do Klastra ICT Pomorze Zachodnie.

2008

Kolejne projekty na rynku niemieckim – dla firmy z grupy AWD, specjalizującej się w doradztwie i planowaniu finansowym, dla startupu www.femory.de, gdzie realizujemy pierwszy projekt w Ruby on Rails oraz dla największego koncernu motoryzacyjnego w Europie, gdzie zajmujemy się tematyką hurtowni danych.

2007

Dalej się rozwijamy –  to rok doboru i rozbudowy zespołów projektowych, zarówno w systemie on-site jak i nearshore. Potrzeby projektowe pokazują nam konieczność inwestycji w kadrę – rozpoczynamy proces szkolenia absolwentów Wydziału Informatyki Politechniki Szczecińskiej.

Pojawiają się nowe zamówienia projektowe z rynku niemieckiego, a my pozyskujemy projekty od dwóch istotnych Klientów: największy niemiecki bank, obsługujący ponad 14 milionów klientów detalicznych oraz jeden z większych dostawców oprogramowania i usług dla sektora finansowego

2006

Realizujemy pierwszy projekt dla polskiego Klienta, chodzi o system typu e-commerce dedykowany na rynek zarówno polski jak i niemiecki.

Rozpoczynamy nowe projekty  na rynku niemieckim: dla przedsiębiorstwa zarządzającego zamkniętymi funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi oraz dla sieci handlu detalicznego w Niemczech, mającej ponad 33 miliardy EUR obrotu rocznie i zatrudniającej ponad 200 tys. pracowników, będącej członkiem grupy kapitałowej, posiadającej 15 tys. sklepów w 16 krajach Europy.

Pozyskujemy pierwszego Klienta na rynku duńskim – firmę SquareSquid.

2005

Marcin Kaczmarek i Piotr Roubo, dwaj pierwsi polscy pracownicy niemieckiej spółki matki, zakładają Consileon Polska – wyspecjalizowane zaplecze programistyczne. Od początku działalności uczestniczymy w realizacji prac dla instytucji finansowych na rynku niemieckim.

Następuje dynamiczny wzrost firmy. Nasza kadra programistów oceniana jest bardzo wysoko, jest doskonale wykwalifikowana i świetnie dopasowuje się do warunków projektowych istniejących u klientów.

Trwa ładowanie