The service provided by Consileon was professional and comprehensive with a very good understanding of our needs and constrains.

Wolfgang Hafenmayer, Managing partner, LGT Venture Philanthropy

Technical quality of staff offered, capability of performing various project roles, as well as motivation and dedication to the project (... [...]

dr Walter Benzing, Head of development B2O, net mobile AG

Technical quality of staff offered, capability of performing roles of developers, lead developers, trainers, team leaders, architects as wel [...]

Karl Lohmann, Itellium Systems & Services GmbH

Firma Consileon Polska jest niezawodnym i godnym zaufania partnerem w biznesie, realizującym usługi z należytą starannością (...)

Waldemar Ściesiek, Dyrektor zarządzający IT, Polski Bank

The team was always highly motivated and professional in every aspect to perform on critical needs of our startup environment.

Denis Benic, Founder of Ink Labs

Zarząd

CEO Consileon Polska

Motto: What customers really need is a business solution. That's most often a lot more complex to deliver than just a piece of software.

Marcin Kaczmarek / Prezes Zarządu

W roku 2001 uzyskał tytuł magistra inżyniera informatyki o specjalizacji „Techniki programowania i projektowanie systemów informatycznych” na Wydziale Informatyki Politechniki Szczecińskiej (ZUT).

W roku 2001, zaraz po ukończeniu studiów, podjął pracę w ramach programu IT Green Card w Consileon Business Consultancy GmbH we Frankfurcie nad Menem. Było to ogromne wyzwanie, ale ciężką pracę i ciągłe podróże rekompensował udział
w wyjątkowych projektach. W CBC zdobył kompetencje i nabrał doświadczenia jako programista, konsultant oraz lider zespołu. Jego cechy przywódcze i optymistyczne nastawienie przekonały jego pracodawców do polskich specjalistów IT. W efekcie,
w 2005r. podjęto decyzję o zbudowaniu w Szczecinie firmy.

Jako prezes zarządu spółki Consileon Polska odpowiedzialny jest za jej strategię.

Piotr Roubo, CTO

Motto: When you are on a project, your job is not to blindly follow specifications. Your job is to provide the solution, that will satisfy customers business needs.

Piotr Roubo / Wiceprezes Zarządu

Swoją zawodową karierę w grupie Consileon rozpoczął w 2002r. od stanowiska programisty, awansując kolejno na stanowiska IT konsultanta, programisty seniora, architekta i menadżera projektów. Jest, obok Marcina Kaczmarka, drugim ze współzałożycieli Consileon Polska. Od początku istnienia spółki jest jej wiceprezesem. Specjalizuje się w architekturach systemów webowych oraz w zarządzaniu rozproszonymi grupami projektowymi.

W 2001r. ukończył z wyróżnieniem studia wyższe na Wydziale Informatyki Politechniki Szczecińskiej (specjalizacja: tworzenie systemów informatycznych).

W czasie swej kariery zawodowej w grupie Consileon pracował dla wielu renomowanych firm, głównie z szeroko pojętego sektora usług finansowych. Pozwoliło mu to nabyć szeroką wiedzę i doświadczenie w budowaniu i analizie architektur złożonych systemów informatycznych oraz w zarządzaniu zespołami projektowymi.

schloesser

Motto: A satisfied customer is the best advertisement that any business can have.

Joerg Schloesser / Wiceprezes Zarządu

Jest dyrektorem i prokurentem firmy Consileon Business Consultancy GmbH. Od 2007r. pełni funkcję członka zarządu Consileon Polska. Specjalizuje się w architekturze systemów zorientowanych na usługi i w portalach internetowych.
Joerg ukończył informatykę na uniwersytecie w Karlsruhe. Jego rozprawa doktorska na temat systemów bazodanowych była częścią większego projektu badawczego, przygotowanego przez Uniwersytet Karlsruhe i firmę Daimler – Benz.

Rozpoczęcie współpracy z firmą konsultingową pozwoliło mu na doskonalenie swoich umiejętności eksperckich i zarządczych – doradzanie, projektowanie i tworzenie wybiegających w przyszłość rozwiązań dla firm dostarczających produkty i usługi finansowe, a także dla organizatorów podroży oraz firm handlowych i usługowych.

Michał Orman CIO

Motto: If you cannot fail, you cannot learn.

Michał Orman / Dyrektor ds. Innowacji

Do Consileon Polska dołączył w 2008 roku jako absolwent Politechniki Szczecińskiej kierunku Inżynieria Oprogramowania. Swoją karierę w firmie rozpoczynał jako uczestnik szkolenia EJC (Enterprise Java Classes). Obecnie jest ekspertem wielu technologii, zarówno backendowych, jak i frontendowych. W jednej osobie łączy rolę lidera, architekta systemów IT oraz konsultanta. Na swoim koncie ma projekty realizowane dla klientów z całego świata m.in. z Doliny Krzemowej.

Jego wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów IT i tytuł MBA pozwoliły mu objąć stanowisko CIO (Chief Innovation Officer), na którym obecnie standaryzacją procesów oraz wdrażaniem metodyk zarządzania projektami i usprawnianiem sposobu ich realizacji.

Prywatnie sprawdza swoje umiejętności jako przedsiębiorca i rozwija startup. Tata Wojtka i Helenki. W wolnym czasie przygotowuje orientalne dania i maluje figurki goblinów i innych postaci z gier, amatorsko kopie piłkę i oczywiście…morsuje.

Trwa ładowanie